Archive for Kasım, 2011

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

1

Olağanüstü Genel Kurul/27.11.2011


Dernek tüzüğümüzün 2. maddesi 10. fıkrasında yer alan Federasyon kurmak veya kurulu federasyona katılmak üzere Yönetim Kurulumuza yetki verilmesi için Olağanüstü Genel Kurul 27.11.2011 günü saat 13.oo de Dernek Merkezimizde yapıldı.Yeterli çoğunluk sağlanarak tek maddelik gündem büyük bir çoşkuyla görüşülerek Federasyon kurmak ve kurulu federasyona üye olunabilmesi için Yönetim Kurulumuza oy birliğiyle yetki verildi.
Genel Kurulumuza katılan tüm üyelere teşekkür ederim.
Verilen bu yetki dahilinde Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonunu kurmak üzere çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürüteceğiz.
Olağanüstü toplantımıza katılma nezaketi gösterip bilgilerini, görüşlerini bizimle paylaşan ve işbirliği yapacağımız Bozkırlılar Kültür Folklor ve Dayanışma Derneği başkanı Burhan Yılmaz’ada ayrıca teşekkür ederim.
Yaptığımız çalışmaları bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Hüseyin Çetin,SORKUNDER Başkanı

SORKUN’luların Bir Telefon Rehberi Olsun İstermisiniz ?

4

Değerli Hemşehrilerim,
Çağımıza iletişim çağı diyebiliriz.Gazeteler, TV.ler,Sabit telefonlar,Mobil telefonlar ve şimdi de internet.Zaman tünelinde şöyle kısa bir yolculuk yaparsak; ateş yakarak haberleşmeden internet haberleşmesine ne kadar yol aldığımız belli.
Herkes oturduğu yerden dünyanın öbür ucundaki insanlarla görüşebiliyor. Sosyal paylaşım ağları kurarak ortak düşünceler etrafında birliktelikler oluşturabiliyorlar.
Sizin de bu oluşumlardan yararlanabilmeniz için bir telefon hattınız veya e-maile (elektronik posta) adresiniz olmalı.
Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneğimizin amaçlarından hemşehri dayanışmasını artırmak ve beldemizi tanıtmak için iletişim araçlarından yararlanmalıyız.
Sizlerle daha hızlı iletişim kurup sorunlarımızı paylaşıp iyi çözümler üretebilmemiz için bizim de bu araçlardan yararlanmamız gerekiyor.
Derneğimizin, halkımız yararına yapacağı işleri zamanında düzenleyebilmemizi teminen (genel toplantılar, şenlikler, düğünler,kasabayı ilgilendiren işler,kan aramaları, cenaze merasimleri gibi) en seri şekilde insanlarımıza ulaşmak istiyoruz.
Beldemiz insanlarının da birbirlerini tanıyabilmeleri, hoş sohbet edebilmeleri, beldeyi ilgilendiren konulardan haberdar olabilmeleri için bu çalışmalarımıza katılmanızı istiyorum.
Telefon ve e-maile adreslerizi içeren bir rehber oluşturabilmemiz için Sorkunlu olan herkesin bu rehberde yer almasını istiyorum.Öneri ve görüşlerinizi bu sayfada veya sorkunder.com ve sorkun-der@hotmail.com.tr adresine yazabilirsinz.
Rehber hazırlama işini yürüten Denetim Kurulu Üyemiz Ali Osman Yılmaz’ı 0535 580 4586 no.lu telefondan arayarak rehber kaydınızı yaptırabilirsiniz.
Tüm Sorkunluları, sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum.
Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Telefon Rehberi Bilgi Formu

Sorkunlu hemşehrilerim bu formun çıktısını
alarak doldurup elden veya üzerindeki adrese
posta ile gönderebilirler.

İnterneti olanlar, olmayan arkadaşlarıyla bu formu paylaşmalarını rica ediyorum.

Formun daha çok kişiye ulaşması iletişim ağımızın genişlemesi;

Sorkun’lununda birbirinden haberdar olması demektir.

YENİ ANAYASA YAPIMI

4

Değerli Dernek Üyeleri,
TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek’in Dernek Başkanlığımıza,Yeni Anayasa ile ilgili yazmış olduğu yazıyı bu sayfada aynen yayımlıyorum.

Bize gönderilen bu öneriye,katılımcı demokrasiyi güçlendirmek için ilgi göstermenizi temenni ediyorum.
Anayasa önerilerinizi bu sayfada yorum olarak yapabilirsiniz.
Ayrıca,sorkun-der@hotmail.com.tr adresine görüşlerinizi e-posta şeklinde de gönderebilirsiniz.
09 Kasım,2011

Hüseyin Çetin,SorkunDer Başkanı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI

Sayın Yetkili

Halen yürürlükte olan 1982 Anayasası, kabul edildiği günden itibaren siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve toplumun farklı kesimleri tarafından eleştirilmiştir. Bugüne kadar yapılan çok sayıda değişikliğe rağmen üzerindeki askeri vesayet gölgesini ve darbe anayasası imajını atamamış, halk tarafından benimsenmemiştir.
Yeni anayasa ihtiyacı özellikle 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinden önce siyasi partilerimiz tarafından yoğun bir şekilde gündeme getirilmiştir. Toplumda oluşan yeni anayasa beklentisine karşılık vermek amacıyla Meclis Başkanlığı tarafından somut bir adım atılmış ve TBMM’de temsil edilen 4 siyasi parti grubundan üçer üyenin katılımıyla Anayasa Uzlaşma Komisyonu kurulmuştur. Benim başkanlığımdaki komisyonda AK Parti’den Ahmet İyimaya (Ankara), Mustafa Şentop (İstanbul) ve Mehmet Ali Şahin (Karabük); CHP’den Bedii Süheyl Batum (Eskişehir), Rıza Mahmut Türmen (İzmir) ve Atilla Kart (Konya); MHP’den Tunca Toskay (Antalya), Oktay Öztürk (Erzurum) ve Faruk Bal (Konya); BDP’den de Ayla Akat Ata (Batman), Altan Tan (Diyarbakır) ve Sırrı Süreyya Önder (İstanbul) yer almaktadır.
Komisyon 19 Ekim 2011 Çarşamba günü ilk toplantısını yaparak çalışmalarına başlamıştır. Amacımız 1982 Anayasasının yasakçı ve vesayetçi zihniyetinden uzak, vatandaş odaklı, özgürlükçü ve demokratik temsil esasına dayanan, hepimizin içinde kendisini bulacağı, “işte benim anayasam” diyebileceği bir anayasa yapmaktır.
Ortak aklı harekete geçirerek ve uzlaşı kanallarını açık tutarak anayasa yapım sürecini başarı ile sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Bunu başarabilmek için de sivil toplum kuruluşlarının desteğinin ve aktif katılımının hem çok gerekli ve hem de çok önemli olduğu kanaatindeyim.
Yeni Anaysa konusundaki çalışmalar kapsamında oldukça zengin içerikli bir web sayfası (yenianayasa.tbmm.gov.tr) hazırladık. Web sayfasında 1876’dan bugüne anayasa metinleri; 1982 Anayasasında yapılan değişiklikler, bunların komisyon raporları ve Genel Kurul tutanakları; siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan anayasa taslakları, raporları; dünya anayasaları; basında çıkan haber ve yorumlar; anayasa ve anayasa yapım sürecine ilişkin bağlantılar ile Anayasa Uzlaşma Komisyonunun çalışmaları hakkında bilgiler yer almaktadır.
Web sayfasının en önemli özelliği vatandaşların internet üzerinden görüş bildirmelerine imkan sağlanmasıdır. Yeni anayasaya ilişkin düşünce ve önerilerinizi 31 Aralık 2011 tarihine kadar Görüşler kısmından bize iletebilirsiniz. Gelen görüşler tasnif edildikten sonra bütün komisyon üyesi milletvekillerinin bilgisine sunulacaktır.
Sizlerden beklentimiz yeni anayasa yapım sürecini aktif olarak takip edip gelişmeleri mümkün olduğunca üyelerinizle paylaşmanız, süreçte etkin rol almanız, görüş ve önerilerinizi bizlere iletmenizdir.
Toplumun bütün kesimlerince benimsenecek daha katılımcı, şeffaf ve demokratik bir anayasa dileğiyle çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Cemil ÇİÇEK
Türkiye Büyük Millet Meclisi
Başkanı

Yazının PDF formatına ulaşmak için tıklayınız.

KURBAN BAYRAMI

0

Değerli Hemşehrilerim,
Allahın hoşnutluğunu kazanmanız dileğiyle Kurban Bayramınızı kutlar; aileniz ve sevdiklerinizle sağlıklı güzel günler geçirmenizi temenni ederim.6 Kasım,2011
Hüseyin Çetin,SorkunDer Başkanı

Go to Top