Archive for Aralık, 2011

YENİ YILIN MUHASEBESİ

0

SorkunDer Başkanı


YENİ YILIN MUHASEBESİ
İnsan yaşadığı sürece yeni yıllar hep olagelmiştir. Hayatta kalanlar için de bu süreç devam edecektir; evrende dünya yok olana kadar.
Hayat dediğimiz yaşam sürecinde insanların ömrünü nasıl geçirdiği önemlidir. İyi işler yapıp kendine ve insanlığa faydalı olanlar bir ayrı değerlendirilir. Nefsine uyup kendine iyilik yaparmış gibi olup kendine en büyük kötülüğü yapıp; başkalarına bir iyilik yapamayanlar bir başka değerlendirilir.
Her yeni yılda yaşam muhasebemizi iyi yaparak gelecek yıllarımıza iyi sonuçlarımızla ümitle bakalım.
Dünyamız birkaç yıldır ekonomik bunalımlar geçirmekte ve sonucunda siyasi etkileşimlerle kaynıyor. Özellikle gelişmiş ülkeler ekonomik, geri kalmış ülkelerde siyasi krizler yaşamaktadır. Birçok ülke, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini kendilerine örnek seçmişlerdir. Bundan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak da bu krizlerden en az hasarla kurtularak da bir zamanlar bize hasta adam diyenlere; gıpta edilecek bir örnek olduk.
Türk Milleti, birlik ve beraberliğini koruduğu sürece dünya durdukça sonsuza dek yaşayacaktır.
Bozkırlı ve Sorkunlular, Cumhuriyet öncesi ve sonrası milli mücadelenin içinde yer almıştır. Devletimizin her kademede verdiği görevleri onurlu bir şekilde yapmıştır ve gelecekte de yapacaktır; bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Sorkunlu birlikteliğini ve gücünü artırmak için yeni bir sivil toplum (STK) kuruluşu olan Sorkun Kasabası Kalkınma Dayanışma Derneğini kurmuştur. Amaç olarak: Kasabamızı kalkındırmayı ve hemşehrilerimizin dayanışmasını artırarak ülkemize değerler katmak istiyoruz. Değerli üyelerimizin SorkunDer yönetimine desteklerini artan bir hevesle ve katkılarla devam ettirmelerini istiyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2012 yılının insanlarımıza ve ülkemize bolluk bereket getirmesini,herkesin ailesiyle,sevdikleriyle ve dostlarıyla güzel bir hayat sürmeleri dileğiyle;
yeni yıllarını kutluyorum.
Hüseyin Çetin
Sorkun Kasabası Kalkınma Dayanışma Derneği Başkanı

AYLIK TOPLANTILAR DEVAM EDİYOR.

1

Dernek Tabelası


Aylık Toplatı


Değerli Hemşehrilerim,
Derneğimizin aylık sohbet toplantıları devam ediyor.

Dernek üyesi olsun veya olmasın Tüm Sorkunlu yurttaşlarımızı, Derneğimize bekliyoruz.
Her meslek grubunun bir odası veya buluştuğu kahvesi bulunmaktadır. Köylüler olarak bizim de bir buluşma noktamız oluştu.

Derneğimiz, birbirlerini görmeyen arkadaşların, buluşup hasret gidereceği yer olacak. Birbirlerini tanımayan Mahallelilerin tanışmasına vesile olacak. Sıcak bir sohbet havasında yeni dostlukların kurulmasına katkıda bulunacak.

Dernek olarak:
Kasabamızın tüm yerleşim birimlerini, (Bavlas,Sorkun,Kozlu,İsalı,Çolaklar,Kızılçal,Sugözü, Hıdırbal,Toplar ve Çelmeli) Sorkun kasabası halkı olarak birlik ve dayanışma içerisinde görme arzusundayız.

Arkadaşlar sosyal etkinliklerini artırmak için dernek merkezinde düzenlemelere gittik.
Oyun oynamak isteyenler (Okey,Tavla) oynayabilir.Okumak isteyenler gazetelerini, kitaplarını okuyabilir.Sohbet etmek isteyen çayını içip anılarını paylaşabilirler.Kendilerinin hazırladıkları yiyecekleri getirip arkadaşlarıyla paylaşabilirler.

Derneğimizin aylık 25.12.2011 tarihli Sohbet Toplantısına Değerli dostum Bozkırlılar Derneği Başkanı Burhan Yılmaz da katıldı.Eskiye dönük anlatımlarıyla hoş bir sohbetimiz oldu.Kendilerine çok teşekkür ederim.

Bizi yalnız bırakmayan derneğimizin değerli üyelerine gösterdikleri ilgiden dolayı ayriyeten teşekkür ederim.
İlgilerini sürdürmelerini istiyorum.

Derneğimizin çalışma ve toplantı adresi: Şemsi Tebrizi Mahallesi Osmanbey Sokak Taşoluk İşhanı No: 5/301 Karatay-KONYA,
Dernek iletişim hattı : 0531 262 2814 dür.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm Sorkunluları sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum.

Hüseyin ÇETİN
Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı

SORKUNDER BAŞKANI DEDE OLDU

3

Dernek Başkanımız Hüseyin Çetin dede oldu.

Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Komitesi Hemşiresi olan
kızı Melike Kocalar’ın,15.12.20111 tarihinde Meram Tıp Fakültesinde ikiz bebekleri oldu.

İki minik yavrunun, sağlıklı başarılı güzel bir hayat sürmelerini dilerim.

İkiz kız bebeklerin Kocalar ailesine hayırlı uğurlu olmalarını,yaratılanı yaratan dolayı sevmelerini diliyorum.

Hüseyin Çetin – SorkunDer Başkanı

DERNEK YÖNETİM ODASI DÜZENLENDİ

1

SorkunDer Başkanı

Derneğimizin idari çalışmalarını yürüttüğü Yönetim Odası düzenlenerek rahat bir çalışma ortamı sağlanmıştır.Odanın demirbaşlarının bir kısmı satın alınmıştır.Bir kısmı da hemşehrilerimizin bağışlarıyla yapılmıştır.Zemin döşemesini ve internet bağlantısını da olanaklarımız elverdiğinde yapacağız.
Çalışmalarından dolayı tüm Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve katkıda bulunan hemşehrilerime teşekkür ederim.

Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Go to Top