Archive for Haziran, 2012

ŞEHİDİMİZ VAR

0

Ahırlı İlçemizden Şevket Bütün’ün oğlu Samet Bütün Dağlıca’daki çatışmada şehit düşmüştür.
Hain saldırıyı lanetliyoruz.
Milletimize baş sağlığı diliyoruz.
Şehidin cenazesi Konya’da defnedilecektir.
Tüm hemşehrilerimizi, cenaze törenine katılmaya davet ediyoruz.
BozDerFed Başkanı adına
Hüseyin Çetin-SorkunDer SorkunDer Başkanı

SORKUN KEKLİCEK YAYLASI

2

Sorkun'dan Bir Görünüş

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu,Hüseyin Çetin’in Başkanlığında 5.Yayla Şenliğinin yapılacağı yerleri yerinde incelemek üzere iki günlük(09-10 Haziran/2012)geziye çıkılmıştır.Geziye Seydişehir’deki Sorkunluları ziyaret ederek başlanmıştır.

Kekliceğe Bakış

Burada yaşayan hemşehrilerimiz,Heyetimize yoğun ilgi gösterdiler. Çalışmalarımızı memnuniyetle taktir etmişlerdir.Başta Talat Ticaret(Yunus Değirmenci),Çelmeli Kuyumculuk (Bayram Çelmeli)TınaztepeTurizm(Hasan Çelmeli,Dursun Çelmeli,Mustafa Çelmeli) Dernek çalışmalarımıza bundan sonra da destek vereceklerini beyan etmişlerdir.
Gezi Sorkun’da 09 Haziranda/2012 Saat 21.oo de Tuzla Kahvehanesinde burada yaşayan hemşehrilerimizle,şenlik çalışmaları ile ilgili bir toplantı düzenlendi.Bilgi alış verişinde bulunuldu.

Gezimizin ikinci günü Keklicek Yaylası gezimizi gerçekleştirdik.Çalışmalarımıza Sorkun Belediye Başkanı Abdurahman Keşir’de iştirak etti.Şenlik alanını yerinde gördük.Şenlik yapılacak yerleri tespit ettik.

Keklicek yaylasını ilk defa gören Yönetim Kurulumuz üyeleri Mehmet Başaran,Necati Gevenli Şenlik alanı Ufacık Düzüne hayran kaldılar.

Yaylada yaşayan Ahmet Ertekin ve kardeşi Mehmet Ertekin,Gezi Heyetimize güzel bir öğle yemeği ve mis gibi kekik kokan keklicek balı ikram ettiler.Şenlik günü de misafirlerimizi en iyi karşılayacaklarını ifade ettiler.

Gezi, Diklitaş Yaylası üzerinden Konya’ya dönüşle noktalanmıştır.

Hazırlayan: Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı (09-10/06/2012)

Go to Top