Archive for Nisan, 2014

DURMUŞ YAZGAN RESİM SERGİSİ

0

Durmuş Yazgan Resim Sergisi

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Çetin, Gederet (Dereiçi) Beldesinden Sanatçı Durmuş Yazgan’ın 2. Resim Sergisinin açılış törenine katıldı.

Durmuş Yazgan’ın 2. Resim Sergisini, Avukat Kayhan Selek açtı.

Kayhan Selek konuşmasında: Tanrının insanlara ikramlarında biri müzik, ikincisi de resim sanatıdır.Bu güzellikleri sergileyen Bozkır’lı bir hemşehrimizin Resim Sergisini açmaktan çok mutlu oluğunu dile getirdi. Sanatçıyı kutlayarak resim sergisini açtı.

Sanatçının, çoğunlukla Bozkır ve Konya konulu 50 resmini Konya İl Kültür Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde sergiledi.(12-30/04/2014)

Dernek Başkanı Hüseyin Çetin Sanatçı Durmuş Yazgan’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Açılışa katılan heyetle birlikte Resim Sergisini gezdi.

Durmuş Yazgan: 1949 yılında Gederet (Dereiçi) beldesinde doğdu. Resim eğitimi almadan kendi araştırmaları ile yeteneğini geliştirmiş. DSİ den emekli olduktan sonra KOMEK resim kurslarına katılarak kendini daha da geliştirmiş. Sanatçının 50 eserini iki kişisel sergisinde sergilemiştir.

Hazırlayan: Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Durmuş Yazgan Resim Sergisi

Durmuş Yazgan Resim Sergisi

Durmuş Yazgan Resim Sergisi

Durmuş Yazgan Resim Sergisi

FEDERASYON ÜYELİĞİMİZ SONA ERDİ

0

SorkunDer Yönetim Kurulu

Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonu üyeliğimiz sona erdi.

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneğinin 2. Olağan Genel Kurulunda, Federasyondan yeterli fayda sağlanamadığı gerekçesi ile Federasyondan çıkılması yönünde görüş bildirilmiş. Federasyon üyeliğinden çıkılması hususunda Yönetim Kurulu yetkili kılınmıştı.

2. Olağan Genel Kurulumuzun kararı doğrultusunda, Yönetim Kurulumuzda, dokusal bir birliktelik sağlanamadığı gerekçesiyle 23/03/2014 tarih ve 03 sayılı kararı ile Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonu üyeliğinden çıkılmasına karar verilmiştir.

Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonu’da 31/03/2014 tarih ve 04 sayılı kararları ile Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneğinin Federasyon üyeliğinden ayrılama isteğini görüşerek onaylamıştır.

Federasyon olarak, üst düzey temsil yetkimiz varken; bu karar ile küçük bir dernek olarak üst düzey temsil yetkimizi kaybetmiş bulunmaktayız.

Bu karardan sonra, Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği olarak geleceğimiz tartışır hale gelmiştir.

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği küçük bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak, birçok derneğe örnek olabilecek kapasitede ve güzellikte tüzel bir kişiliğe sahiptir.

Gerek Yönetimsel, gerek kurumsal, gerek hesap verebilirlik bakımdan şeffaf bir dernektir.

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği üyelerinin, derneğin gelecekteki durumunu kendi kararları ile belirleyeceğine inanıyorum.

Takdir sorkunlularındır.

Hazırlayan: Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Go to Top