Archive for Eylül, 2014

SÖYLEŞİ TOPLANTILARI

0

Söyleşi Toplantısı (28/09/2014)

Değerli Sorkunlular, geleneksek aylık söyleşi toplantılarımıza devam ediyoruz.Toplantılarımızı bundan böyle Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonunda(İhsaniye Mahallesi İnce Minare Sok.Nu:29/1 Selçuklu-Konya) yapacağız. Federasyonumuza, her ayın son pazar günü toplantı salonunu bize tahsis ettiği için Federasyon Başkanı Burhan Yılmaz’a SorkuDer Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.

Bu ayki toplantımızı, 28 Eylül 2014 Pazar günü saat 16.oo da gerçekleştirdik.Yurt dışında çalışan hemşehrilerimizin de(Almanya’dan Ramazan Gevenli,Hollanda’dan Hasan Aydın) katılması bizleri ziyadesiyle memnun etti.

Bu toplantıda toplumsal kültürümüzün özelliklerine değinerek; yapılması gerekenler konusun da karşılıklı fikir alış-verişinde bulunduk.

Sorkunlunun birlik ve beraberlik içerisinde olması için; hiç kimsenin maddi menfaat beklemeden çalışması, faaliyetlere destek olması gerekir. Sorkunlu, toplu yaşama kültürünün  gerektirdiği toplumsal işleri yapabilmeli. Mahalle ve kişi ayırımına girmeden cenazelerini kaldırabilmeli,maddi ve manevi desteğe ihtiyacı olan yaşlılara yardım etmeli, evlatlarını askere gönderebilmeli, gençleri evlendirmeli, yurdumuzun değişik yerlerinde eğitim gören çalışkan fakir öğrencilere yardım yapmalı. Köyümüzün okulunu,mahallemizin yollarını,sulama kanallarını,çeşmelerini,camilerini, parklarını bahçelerini,mezarlarını tüm ortak alanlarını komşuluk haklarına riayet ederek başkalarına zarar vermeden kullanabilmeli.

Bu konuları, enine boyuna irdelenip tartışılabileceği, öncülük edebileceği Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanış Derneği gibi bir sivil toplum kuruluşunuz var.Derneğinize sahip çıkın.Sorkun kültürünü gelecek kuşaklara aktaralım.

Herkese selam.

Sağlıklı ve mutlu kalın.

Hazırlayan:Hüseyin Çetin-Sorkun-Der Başkanı

DERNEKTEN BİR HİBE DAHA

0

Muhtar Veli Akgül ve Dernek Başkanı Hüseyin Çetin

DERNEKTEN BİR HİBE DAHA

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, Bozkır Sorkun Mahallesi İlk Öğretim Okulunda ‘’Bilişim Odası’’ oluşturduktan sonra şimdi de Bozkır Sorkun Mahallesi Muhtarlığımızın makam odasına Bilgisayar ve donanımlarını hibe olarak temin etti. Sorkun Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Başaran, bilgisayar kurulumunu bizzat kendisi yaptı. Muhtar Veli Akgül, yapılan hibeden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Dernek Yönetim Kuruluna çok  çok teşekkür ederim; dedi. Ben de mahallemiz için gece gündüz çalışıp halkımızın sorunlarına çözüm üreteceğim; dedi.

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Çetin: Dernek olarak hibe etmiş olduğumuz bilgisayar ve donanımların, halkımızın hizmetinde güzel işlere vesile olmasını dilerim. Muhtarımız Veli Akgül’ü istekli heyecanlı çalışmalarından dolayı tebrik ederim. Konya Büyük Şehir Belediyesi ve Bozkır ilçe Belediyesi ile eş güdümlü çalışırsan Sorkun’a daha çok yatırım alabilirsin. Biz de Dernek olarak, Sorkun Mahallemiz için elimizden geldiğince yardım ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz; dedi.

Hazırlayan: Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Go to Top