Archive for Eylül, 2015

BAYRAM VE SİYASET

0

Hüseyin Çetin-SorkunDer BaşkanıBayram ve Siyaset

Bayramlar, milletleri oluşturan yurttaşların haslet duydukları, birlik-beraberlik, kardeşlik, dostluk bağlarını geliştirdiği; coşku içinde yaşattığı vazgeçilmez kutsal günlerdir.

Allah herkese tüm bayramları ağız tadında sevdikleriyle kutlamayı nasip etsin.

Ülkemiz, son aylarda yine uluslararası bir fitne ateşiyle yakılmak istenmektedir. Yine onlarca şehit verdik. Acımız çok büyük. Hep vatan sağ olsun dedik. Artık vatandaşlarımızın da kirli bir savaşta şehit olmasını istemiyoruz.

Siyasilerimiz size sesleniyorum: ‘’Siyaset toplumu yönetme sanatıdır.’’ Siyaset, ticaret çıkar hırsıyla yurttaşları ayrıştıran ötekileştiren bir anlayışla yapılmaz. Yurttaşları millet çatısı altında birleştirmek için yapılır. Siyasi iktidar, yurttaşların hukukunun korunduğu toplumlarda özgür seçimlerle el değiştirir. Özellikle yöremiz siyasetçilerinin, bu konularda halkımıza rehberlik etmesini istiyorum.

Bu bayram, seçim döneminin içinde kalan bir bayram olacak. Birbirimizin siyasi düşüncelerine tahammül gösterelim. Bizim siyasilerimizin bir kısmı bugün ak dediğine yarın rahatlıkla kara diyebilmektedir. Yurttaş olarak biz, bu farklılıkları görebilmekteyiz. Onun için bu bayramda çıkar amaçlı siyaset yapmayalım. Yapanlara da izin vermeyelim. Sevdiklerimizle olan ilişkilerimiz zarar görebilir. Siyasiler ise gülüş oynaş kendi yollarına devam edebilirler.

Bu bayramı, seçime kurban etmeyelim.

Yurttaşlar olarak ‘’TÜRKİYE’’  Türk Milleti’nindir; diyelim. Güzelliklerimizi ve acılarımızı hep birlikte paylaşalım.

Birlik ve beraberlik içinde halkımızı ve devletimizi sonsuza dek yaşatmamız dileğiyle; tüm yurttaşlarımızın kurban bayramını canı gönülden kutlarım.

Konya, 22.09.2015

Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

KİRLİ SAVAŞ

0

Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Kirli Savaş

Son günlerde ülkemiz son derecede kötü çirkin bir savaşı yaşamaktadır.

Halkımız bir kurtarıcıyı mı beklemektedir. Asıl kurtarıcının, milletin kendisi olduğunun farkında değil mi?

Bu vatan topraklarında yaşayan herkesin yurttaşlık ortak paydasında buluşması gerekir.

Gidilecek başka bir TÜRKİYE yok. Uluslararası bir fitnenin esiri olmuş bir kesim vatanına ihanet edip milletimize acılar yaşatmaktadır.

Ey akil insanlar ortaya çıkın birlik olun halkımıza doğru yolu gösterin. Aklınızı yüreğinizi ortaya koyun. Bu vebal sizin de boynunuzadır. Türkiye, en güzel vatan gemisidir. Batarsa hepimiz batarız.

Siyasiler, günlük siyasetlerinizi bir kenara bırakın, gün birlik günüdür. Değilse tarih sizi affetmez. Çanakkale ve kurtuluş savaşlarını bir hatırlarsanız; ne yapacağınız aklınıza gelir belki.

Başta devlet büyüklerimiz olmak üzere toplumu oluşturan insanları, ayrıştıran ötekileştiren söylemlerden özenle sakınalım. Halkı samimiyetle birleştiren kucaklayan davranışlar sergileyelim. Değilse toplum aşırı gerilmeye başladı. Bu vatanın yurttaşları birbirlerine tahammülsüzleşmeye başladı. Her an çatışma durumuna başladı. Bu da halkın arasına fitne ve fesat sokan şer güçlerin ve emperyalizmin işine yarar.

Çevremizdeki ülkelere bir bakın. Özellikle geri kalmış, çoğunluğu İslam ülkelerinin halkları birbirlerini mahvetmektedirler.

Şer güçler tarafından geliştirilen olaylar, Türkiye’nin de çevremizdeki devletlere benzetilmeye çalışılmaktadır;

Türkiye bulunduğu yer itibari ile jeopolitik öneme sahip olmasından dolayı; devletimizin daha tutarlı politikalar izlemesini gerektiriyor.

Devlet büyüklerimiz, akil insanlarımız ne olur akli selim davranın. Ülkemizi, hızla kirli bir savaşın içine çekmek isteyenlere izin vermeyin ki; bu millet her zaman sizin yanınızda olur. . .

Konya,08/09/2015

Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Vefat Haberi

0

Sorkun-İsalı’dan, Dernek Kurucu Üyemiz Necati Gevenli’nin Eniştesi

Mustafa (Hacı) Eski, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Cenazesi, 05/09/2015 Cumartesi günü ikin namazını mütakiben

Konya Kurtuluş Mezarlığına defnedilecektir.

Merhuma Allah’dan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı dileriz.

Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Go to Top