Hüseyin Çetin-Sorkunder Başkanı

Cumhuriyetimiz 92. Yaşında

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yılını idrak etmiş bulunduğumuz şu günlerde,ülkemiz beş ay içerisinde ikinci  genel seçimlere gitmektedir.

Milletimiz  7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Siyaset kurumuna bir görev tevdi etti. Siyasilerimiz verilen bu görevleri kabul etmediler. Bu seçim istediğimiz gibi olmadı diyerek; Milletimiz, 1 Kasım 2015 tarihinde bir genel seçime daha gitmeye zorlandı. Milletimiz, bu zorlama seçimi de büyük bir vakarla yapacağına yürekten inanıyorum.

Siyasilerimiz, milletin verdiği görevlere akli selim davranıp saygı duyarlar;  inşallah.

Etrafımızdaki ülkelere bir bakarmısınız? Dünya egemen güçlerinin, bu ülkelere ‘’Arap Baharı’’ fitnesiyle demokrasi getireceğiz diye  perma perişan ettiklerini görmüyormusunuz? Kardeş, kardeşi boğazlar oldular. Bu nedenle çevremizdeki ülkelere bakalım. Kendimize ders çıkaralım. Birlik ve berabeliğimize gelecek en küçük zararlardan geri duralım.

1 Kasım 2015 seçimlerinde sandığa gidelim. Demokratik Cumhuriyetimizin gelişmesine katkı verelim. Vatan ortak paydanında  mutlu ve güzel yurttaşlar olarak; ‘’TÜRKİYE’’ mizi  sonsuza dek hep birlikte yaşatalım.

Siyasilerimiz de milletimizin verdiği görevlere sahip çıksınlar. Milletin sabrını zorlamasınlar. Bu millet bir çok badireleri atlatarak bugünlere gelmiştir. Seçim zorluksa bunu da atlatmasını bilir.Yeter ki siyasiler kendilerini bilsinler.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yurttaşlarımın Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutlarım.

Hüseyin Çetin-Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı

Konya,28.10.2015