Archive for Kasım, 2016

BOZKIR VE ÇEVRESİ DERNEKLERİ FEDEDARASYONUNUN ZİYARETLERİ

0

Konya’da faaliyetlerini yürüten Bozkır ve Çevresi Dernekler Federasyonu yönetimi bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.  Heyette; Bozkır ve Çevresi Dernekler Federasyon Başkanı Burhan YILMAZ, Çağlayan Dernek Başkanı Abdulkadir SEYREK, Sorkun Dernek Başkanı Hüseyin ÇETİN, Dere Dernek Sekreteri Süleyman EGE hazır bulundu. Geçtiğimiz hafta içerisinde 23.11.2016 Çarşamba günü Karayolları Genel Müdür Yardımcılığına atanan aslen Bozkır İlçemiz Dere Mahallesinden İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet TUTAŞ ziyaret edildi.

Mehmet TUTAŞ’ı yeni görevinden dolayı tebrik eden Federasyon temsilcileri Bozkır ve çevresindeki Karayolları Genel Müdürlüğü yatırımları hakkında bilgi aldı. Karşılıklı görüş alışverişlerinden sonra, Bozkır’ı yakından ilgilendiren Karayolları Genel Müdürlüğü projeleri ile yakından ilgili olduğu anlaşılan hemşerimize başarılar dilenerek “Yörenin Sivil Toplum Örgütleri” olarak her zaman yanında olunduğu vurgulanarak genel müdür yardımcımıza yeni görevinde başarılar dilendi.


Federasyon heyeti daha sonra 25.11.2016 Cuma günü Bozkır Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevine atatan, aslen Sorkun Mahalle nüfusuna kayıtlı Prof. Dr. Osman TUGAY’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyaret sırasında Meslek Yüksek Okulunun sorunları, öğrencilerin sorunları, okulun geleceği ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Bozkır Kaymakamı Mustafa DEMİR’de makamında ziyaret edilerek Federasyon çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bozkır Kaymakamı Mustafa DEMİR’de göreve geldiğinden itibaren Bozkır ve Bozkır’lıların sorunlarına yakından ilgilendiğini, özellikle Bozkır’da öğrenim gören Yüksekokul öğrencileri ve ortaöğrenim öğrencilerinin barınma ve yurt sorunlarının giderilmesi yönünde kamu ve STK temsilcileri ile tam bir uyum içerisinde çalışıldığı, bu konuda bayağı mesafe kat edildiğini.

Bozkır Kaymakamlığı, Bozkır Belediyesi ve Bozkır halkı ile el ele verdiklerini ve Bozkırımızın birçok sorununu giderdiklerini anlattı. Ayrıca Bozkırımzın tanıtılmaısnda önemli bir yere sahip olan Federasyonun ve Derneklerin çok önemli bir yere sahip olduğunu, daha önce bu kadar derneğe sahip bir yere rastlamadığını, İstanbul ve Konya Derneklerinin aktif çalışmalarından memnun olduğunu, Bozkırlılar Vakfının, BİMDER’in ve Bozkır ve Çevresi Dernekler Federasyonu Derneklerinin öne çıktığını bundan da memnun olduğunu dile getirdi.

BOZ-ÇEV-DER-FED. ÇAĞLAYAN DERNEK DERE DERNEK SORKUN DERNEK     ��:���h�

https://www.facebook.com/notes/s%C3%BCleyman-ege/bozkir-dernekler-federasyonundan-ziyaretler/10153934777357064

Hazırlayan:Süleyman Ege-Dereköy Derneği Sekreteri

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

0

Hüseyin Çetin SorkunDer Başkanı

Öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Eğitimli toplumlar, savaşlarda,doğal afetlerde büyük yıkıntılara uğrasalar da ülkelerini yeniden inşa etmesini bilirler.
O halde eğitenleri ve öğretenleri en iyi şekilde yetiştirmeliyiz ki Ülkemizi yeniden inşa edecek insanlarımız her zaman hazır olsun.
Toplumların mimarı öğretmenler, işlerini bir sanatçı anlayışıyla yaparlarsa bu kutsal görevin hazzını yaşayabilirler.
Şunu da unutmamak gerekir:
“İnsan değeri bilmeyen toplumlarda, değerli insanlar yetişmez.”
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü gönülden kutluyorum.
Herkese selam.
Sağlıklı ve mutlu kalın.
Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

KAN ARANIYOR

0
KAN ARANIYOR :
Konya Baskent Hastanesinde ameliyat olacak Sorkunlu (Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Akgül’ün Babası) İbrahim Akgül (İrbiş Dayı) hasatamıza A Rh(-) kan araniyor.Vermek isteyenlerin bu hastaneye veya Oğlu Mehmet Akgül’e (0505 822 2561Tlf na) mürcaat etmeleri rica olunur.
Hastamıza geçmiş olsun. Acil şifalar dileriz.
SorkunDer Yönetim Kurulu

BOZKIR VE ÇEVRESİ DERNEKLERİNİN SELÇUK ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARETİ

0

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Bozkır ve Çevresi Dernekleri Fedarasyonu Yönetim kurulu üyeleri Federasyon Başkanı Burhan Yılmaz, Başkan Yardımcısı Abdulkadir Seyrek, Federasyon Muhasibi Hüseyin Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Cankurt, Süleyman Ege ve Harmanpınar Dernek Hacer Karahan olmak üzere S.Ü. sinde görev yaparken yeni görevlere atanan hocalarımız ile diğer hocalarımızı:

Teknik Bilimler Enstitüsü Müdürü Ahmet Koçak'ı ziyaretimiz.

S.Ü. Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Alkan’ı, Doç. Dr. Havva Alkan Bala’yı, Teknik Bilimler Enstitüsü Müdürü Ahmet Koçak’ı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Mustafa Demirci’yi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız’ı, ve S.Ü. Türkiyat Başkanı Prof.Dr. Hasan Bahar hocalarımızı ziyaret ettik. Görüş alış verişinde bulunduk.

Değerli görüşleri için  kendilerine Konya Bozkır Sorkun Dernek Başkanı olarak ayrı ayrı teşekkür ederim.

Mimarlık Fakültesi Dekanı Ahmet Alkan'ı Ziyaretimiz

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Mustafa Demirci'yi Ziyaretimiz

Yeni görevlerine atanan hocalarıma başarılar dilerim. Bizlere her zamanki gibi gösterdikleri nazik ilgi ve alakaları bizleri ziyadesisiyle  memnun etti.

Bozkırlı hemşehrilerimiz olarak iyi ki varsınız. Sağlıcakla kalınız.

Ayrıca, bu programı hazırlayan Federasyon Başkanımız Burhan Yılmaz’a da ayrıca teşekkür ederim.

Böyle ziyaretlerin tekrarlamasını dilerim.

S.Ü. Türkiyat Başkanı Prof.Dr. Hasan Bahar'ı ziyaretimiz

Dere Dernek Başkanı Ali Cankurt'un Yemek İkramı

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız'ı Ziyaretimiz

Hazırlayan: Hüseyin Çetin-Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği (SorkunDer) Başkanı

e-posta adresimiz: sorkun-der@hotmail.com.tr

Go to Top