Archive for Nisan, 2017

SORKUNLULAR PİKNİKTE BULUŞTU

0

PİKNİK, 30.04.2017

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneğimizin öncülüğünde Konya Karatay Şehir Parkında Sorkunlular Pikniği yapıldı.

Sorkunlu aileler, birbirleriyle gönül sofralarını birleştirip azıklarını karıştırıp paylaştılar.

Sorkunlu hemşehrilerimiz, çoluk çocuğuyla sıcak bir bahar havasında haslet duygularımızı canlandıran birçok anılarımızı samimi söyleşilerimizle paylaşarak çok hoş bir gün geçirdi.

Dernek çalışmalarında ve Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonunda birlikte çalıştığımız yol arkadaşım Çağlayanlılar Dernek Başkanı ve Federasyon Başkan Yardımcısı Abdülkadir Seyrek’de eşiyle birlikte Pikniğimize katılarak bizleri onurlandırmıştır. SorkunDer’in güzel gününde sorkunlularla birlikte olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Bu güzel pikniği organize eden Yönetim Kurulunuzu tebrik eder; birlik ve beraberliğinizin daim olmasını dilerim; dedi.
Bizde, Dernek Yönetimi olarak; bu nazik davranışına teşekkür ettik.

Piknik etkinliğimize katılan hemşehrilerimiz, Dernek Yönetim Kurulumuz’a başta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çetin olmak üzere Başkan Yardımcısı Mehmet Başaran, Sayman Mustafa Sarıkaya ve Sekreter Mehmet Akgül’e ayrı ayrı teşekkür ettiler.
Biz de Yönetim Kurulu olarak katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederek; bir yeni etkinliğimizde buluşmak üzere; Konya Karatay Şehir Parkında gerçekleştirdiğimiz pikniğimize saat 18.00 sularında son verdik.


Hazırlayan: Hüseyin Çetin- SorkunDer Başkanı

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

0

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97.Yılı Etkinliği

Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonumuz ile S.Ü.Tıp Fakültesi öğretim üyeleriyle birlikte 22.042017 tarihinde, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Çağlayan İlk Öğretim okuluna ziyarette bulunduk. S.Ü. TIP FAKÜLTESİ Öğretim Üyeleri Üniversite Genel Koordinatörü Sayın Fazilet UYAR, Romatoliji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Sema YILMAZ, Fizik Tedavi ve Rehabilatasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Funda LEVENTOĞLU  ve diğer anabilim dalı başkanları profesörlerimiz ve öğretim üyelerinin katkılarıyla taşımalı eğitim sistemiyle Karacahisar, Sorkun, Dereköy ve Çağlayan mahallelerimizin çocuklarından oluşan okul öğrencilerimize başta eşofman takımları, spor ayakkabıları,iç çamaşırları, müzik aletleri, dünya küresi, kitaplar, cd ler ve diğer malzemeler olmak üzere birçok hediyelerle sevindirdik. Organizasyonumuza Sayın Kaymakamımız Emre ÖZTÜRK ve Bozkır Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir’de katılarak bizleri onurlandırmıştır.

Emeği geçenlerin hepsine Konya Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Derneği Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyoruz.

Bu dokunuşa el verenlere de saygılar sunarız.

Türkiye Cumhuriyetinin bireyi olan tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Hazırlayan:Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı ve Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı

Piknik

0

Karatay Şehir Parkı

Her ayın son pazar günü yaptığımız aylık “Söyleşi Toplantısı”nı bu ay Konya Karatay Şehir Parkında Piknikte yapacağız.

Karatay Şehir Parkı, Hayvanat Bahçesini, Luna Parkı, Karavan Parkını ve Piknik Alanını içinde bulunduran büyük komple bir parkdır.Aynı zaman da mangal partileri yapılabilmektedir.

Sorkunlu hemşehrilerimizin, Çoluk çocuğuyla gelip ailecek hoş bir vakit geçirebilirler. Sorkunlu aileler, birbirleriyle gönül sofralarını birleştirip azıklarını karıştırıp paylaşabilirler.

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneğimizin(SorkunDer)öncülüğünde Konya merkezde ilk defa yapılacak bu etkinliğe büyük ilgi göstereceklerini tahmin ediyoruz.

Hemşehrilerimiz, piknik alanına özel araçları ile gelebilirler. Aracı olmayanlar da, dolmuş, otobüs, tramvayı kullanarak gelebilirler.

Yer: Ereğli/Adana Çevre Yolu kavşağında.Mevlana Müzesi Üçler Mezarlığının yanından Aslanlı Kışla Caddesini takip ederek doğruca gelebilirler.

Yol tarifi ve diğer konular hakkında bilgi almak isteyenler:

Mehmet Başaran D.Bşk.Yard.Tlf: 0532 705 96 66

Hüseyin Çetin D.Başkanı Tlf       :  0531 262 2814

Numaralı telefonları arayabilirler.

SorkunDer Yönetim Kurulu

Go to Top