Archive for Temmuz, 2018

YAŞAYAN BİR TARİH MEHMET KARABACAK

0

Mehmet Karabacak - Hüseyin Çetin

Yaşayan son dayım Mehmet Karabacak’ı Süleyman Karabacak Dedemin evinde ziyaret ettik. Çayın/değirmen arığının üstündeki balkonununda güzel bir çay ikram etti. Hem çay içtik hemde geçmişten bugüne değişen yaşam mücadelesini akıcı bir dille anlattı. Öte yüzden/Akseki dolaylarından aldıkları malları/sığırları günlerce yolculuk yaparak çoğunda aç susuz köye/Sorkun’a buradan da Akisse-Akören-Hatunsaray üzerinden Konya Pazarına yaya nasıl götürdüklerini anlattı. Sonuç:Özellikle kış aylarında çok zor  günler yaşadık.

Ama, huzurluyduk mutluyduk; dedi.

Hüseyin Çetin SorkunDer Başkanı

SORKUNLULAR SORKUN’A SOSYAL TESİSLER YAPILMASINI İSTİYOR

0

Eski İlkokul Yeri

Sayfamızı takip eden bir gönül dostumuzun bir isteğini/temennisini paylaşıyorum.

Dile getirdiği konuyu SorkunDer olarak yetkili makamlara bir kaç defa sözlü ve yazılı olarak ifade ettik. Bazı bürokratik ve mali yetersizlikler nedeniyle uygulamaya geçilemediğini ifade ettiler. Okul yerinin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait olduğunu bundan dolayı yapılamayacağını yer halledilse yatırım için bütçe gerektiği gibi bahaneler. . .
Köylümüzün böyle konulara duyarlı olmasından Derneğimiz adına memnun oluyoruz.  Dedikleri engeller aşılamayacak sorunlar değil. Halkımızla birlikte ortak amaçlarımızı gerçekleştirebiliriz.
İsteklerimizi Mahalle Muhtarımıza tek tek iletmekte yarar vardır. O da köylünün bu isteklerini, Bozkır Belediyesi’ne ve Bozkır Kaymakamlığına iletebilir. Takip etmesi de gönül dostlarımıza kalır.
Sağlıklı ve mutlu kalın.Selamlar.
Hüseyin Çetin SorkunDer Başkanı

BİR TAKİPÇİMİZDEN SAYFAMIZA GELEN MESAJDIR..DESTEKLİYOR VE PAYLAŞIYORUZ.

……..

Hayırlı günler.sorkun mahallesinde olmasını istediğimiz bir düşüncemiz var.tabi imkanlar ne kadar elverişli bilemeyiz.biz sadece fikrimizi sunmak istedik.aşağı sorkun mahallesindeki eski okulun oraya park yapılmasını istiyoruz.o alanı çimlendirip bikac çardak bank vs. oturma yerleri koyup milletin oturup dinlenebilecegi sohbet edebileceği köyün  ortak noktası olmasini istiyoruz.sadece oturmak için değil aynı zamanda düğün  vs.gibi durumlarda kullanabilecekleri bi alan olsun istiyoruz.biz sizden bunu sizin araciliginizla gerekli yerlere iletilmesini istiyoruz. Şimdiden teşekkür ederiz

Go to Top