SORKUNDERSorkunDer

SorkunDer

GÖNÜL ŞEMSİYEMİZ SORKUNDER

Değerli Hemşerilerimiz,
Ömrü olana bir yıl bitti. Bir yenisi geldi.
Geldi gelmesine de sıkıntılı geldi.
Tüm dünya devletleri salgın hastalıkla mücadele etmekte. Corona virüsünü tedavi edecek bir ilaç da henüz yapılamadı. Bari aşı çalışmaları eski zamanlara daha kısa sürede yapıldı. Tüm dünya bu illetten kısa sürede kurtulur; inşallah. Salgın hastalık nedeniyle yıllık Söyleşi Toplantılarımızı da Şubat/2020 ayından beri yapamıyoruz.
Salgın hastalığın seyrine bakılırsa yakın zamanda da  bir araya gelemiyeceğimizi gösteriyor.
SorkunDer, sorkunkuların gönül şemsiyesidir. Gönüllülük esasına göre çalışmaktadır.
Derneğimiz, hemşehri dayanışmasını artırmak, Sorkun ve sorkunlunun haklarını savunmak, kültürel faaliyetleri geliştirmek ve katkı vermek gibi amaçları gerçekleştirmek için kurulmuştur.
Derneğimizi kuran üyelerimize, halen dernek üyeliğini sürdüren değerli üyelerimize, özveriyle çalışan dernek yönetim kuruluna ve SorkunDer’i her vakit  maddi manevi olarak destekleyen değerli hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ederiz.
Birbirini seven kimseler her zaman birlikte olma mutluluğunu ve huzurunu içlerinde hissederler. Birbirini düşünürler. Sevgilerinin bitmemesi için ne gerekiyorsa yaparlar. Her zaman hatırda tutulan bir sevgi ile bağlı bulunan kimseler birbirini unutmaz ve bir sevgi çemberi içinde yaşarlar. Gönülden gönüle  köprüler kurarlar.
SorkunDer Yönetimi olarak; bu sevgi ve gönül çemberimizi daha da genişletmek ve gönül köprülerinin kurulmasına vesile olmak en büyük amacımızdır.
Her yeni yılda, yeni umutlar, yeni hayaller, yeni temenniler gibi halis duygularımızı paylaşırız. 2020 yılı içinde aynı duyguları paylaşmıştık. Ama, hesapta olmayan bütün dünyayı saran salgın hastalık/corona virüsü milletimizi de fazlasıyla etkilemiştir. Güzel dileklerimizin bir çoğunun gerçekleşmesini engellemiştir.
Gerek covid salgını hastalığı nedeniyle  gerekse vadesiyle hayatını kaybeden hemşerilerimize, Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
Yeni yıl/2021 için de geçmiş yılların bir muhasebesini yaparak yeni yıl planlamalarımızı ona göre yapalım. Güzel hayallerimizi paylaşalım.
“Akşam olur, gün eskir,
Aylar geçer, yıllar eskir,
Eskimeyen bir kaç şey varsa hayata dair,
Biri YARIN, biri UMUT, biri SEVGİ’dir.…”
Bu duygu ve düşüncelerimizle birlikte;
2021. yeni yılımızın, salgın hastalıklardan kurulduğumuz ve de güzel hayallerimizin gerçekleşeceği bir yıl olması dileğiyle; tüm gönül dostu hemşerilerimizin yeni yılını kutlar esenlikler dilerim.
Sağlıcakla kalın, sevgiyle kalın, mutlu ve huzurlu kalın.
Hüseyin Çetin
SorkunDer Yönetim Kurulu Başkanı