Hasan Gökseki/Sorkun Muhtarı, Sadettin Saygı/Bozkır Belediye Başkanı, Hüseyin Çetin/SorkunDer Başkanı

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı’yı ziyaret etmek üzere saat 10.00 sularında Sorkun Mahalle Muhtarımız Hasan Gökseki ile SorkunDer Başkanı Hüseyin Çetin maskeli bir vaziyette Belediye Binası girişinde dezenfektan kabininden geçtik.

Başkanlık Odası girişinde Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu ve sekreteri Emre Akgül bizi karşıladı. Başkan gelmek üzere deyip oturmak için bize yer gösterdiler. Az sonra da Başkan Sadettin Saygı geldi. Maskeli bir vaziyette mesafeyi de koruyarak samimi güler yüzüyle hoşgeldiniz deyip bizleri makamına davet etti. Sorkun Mahallesi Muhtarı Hasan Gökseki ve Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneği/SorkunDer Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Hüseyin Çetin; Sadettin Saygı’yı Bozkır Bozkır Belediye Başkanlığı’na seçilmesinden ötürü tebrik ettik. Bozkır’a ve çevresine yapılacak hayırlı güzel işlere vesile olması temennisinde bulunduk. Kendisi de “Allah mahcup etmesin. Elimden geldiğince Ali Koyuncu Başkan Yardımcım ve çalışanlarımızla gece gündüz çalışıyoruz; dedi.” Biz de Sorkun Heyeti olarak Köyümüzün Mahallemizin altyapı ve diğer ihtiyaçlarını dile getirdik. “Başkan da bazı işlerin yapılmamış olması belediye olarak kendi engelimiz olmuş. Göreve geldiğimiz zamanda bütçe yetersizliği ile karşılaştık. Bir de üzerine salgın hastalık geldi. Yapılabilecek bir çok işi ya yavaşlattı ya da durdurdu. Çok sabrettiniz biliyorum ama biraz daha sabredin. Söz verdiğimiz tüm işleri mutlaka yapacağız; dedi.”

Samimi sıcak bir dostluk ortamı içinde bilgi alışverişinde bulunduk.

Geleneksel misafirperverliğimizi bize en iyi şekilde uyguladı. Çayımızı içip hoş sohbet ettik.

Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneği ve Sorkun Mahalle Muhtarlığı olarak; Bozkır Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etmemizin anısına Bozkır’ımızı simgeleyen figürleri içeren bir plaket takdim etti. Birlikte resim çektirdik.

Bu nazik davranışından dolayı kendisine ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Hüseyin Çetin

SorkunDer Başkan