BOZKIR VE ÇEVRESİ DERNEKLERİ FEDERASYONU SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETTİ.

BOZKIR İÇİN ÇALIŞMALIYIZ

KONYA CHP İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Bozkır Dernekleri Federasyonu Mecliste gurubu bulunan AK Parti, CHP, MHP İl Başkanlarını ziyaret ederek Bozkır ile ilgili parti başkanlarına birer dosya sundular.

Bozkır Dernekleri Federasyonu yönetimi Federasyon Başkanı Burhan Yılmaz Başkanlığında mecliste gurubu bulunan AK parti, CHP, MHP nin yeni seçilen İl Başkanlarını tebrik ziyaretinde bulundular.

Parti İl Başkanlarına yapılan ziyarette Federasyon Başkanı Burhan Yılmaz “ Bozkır ve Çevresinin sorunları ve çözüm önerileri” ile ilgili birde dosya sundu. İlk olarak CHP İl Başkanı Cumhur Koyuncu, MHP İl Başkanı Hasan Kaya son olarak AK parti il Başkanı Ahmet Sorgun’u ziyaret ettiler.

CHP İl Başkanlığı ziyaretinde Federasyon Başkanı Burhan Yılmaz; çok süratli olarak Federasyon olmalarının temelinde Bozkır ile ilgili problemlerin çözülmesinin önemi yattığını belirterek, “Federasyon olarak Bozkırımızın ve Bozkırlının sorunlarının giderilmesi için büyük caba sarf ediyoruz” dedi.
CHP’ nin bu konuda Ana muhalefet partisi olarak Hükümeti gayrete getirecek çalışmanın içinde olmasını da isteyen Başkan Burhan Yılmaz, Bozkır insanı kadirşinastır, ülkesinin birlik ve beraberliği için üzerine düşeninden fazlasını yapacak kadar ülkesine bağlıdır. CHP İl Başkanı Cumhur Koyuncu ise Federasyonun yaptığı ziyaretten çok memnun olduğunu belirterek Bozkır’ın son beş yıl içinde unutulmasının yok sayılmasının anlamlı olduğuna dikkat çekerek, hükümetin politikasının yanlış olduğuna değindi.
“ Bozkır ilçemizle ile ilgili Hükümetin uyguladığı yanılış tutumu kaygı ile izlemekteyiz, Aynı zamanda Federasyonun bu konuda ki insanüstü çabalarını da takdirle izliyoruz” dedi.

KONYA MHP İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

MHP İl binasında yapılan ziyarette ise İl Başkanı Hasan Kaya kendisinin de bir Bozkırlı olduğunun hatırlatarak “ Bozkır Belediye Başkanlığının partimizden olması sebebi ile AKP hükümeti tarafından cezalandırılmaktadır” dedi. İl Başkanı Kaya bu yapılanlara en iyi cevabı yine Bozkır insanın vereceğini söyledi. Bozkır ilçesi ilgili sorunların bizzat MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycının takip ettiğini söyleyerek, mecliste yaptığı çalışmalarının ise göz ardı edilemeyeceğini belirtti. Bozkır Dernekleri Federasyonun yapmış olduğu çalışmalarının ise memnuniyet verici olduğunu da sözlerine ekledi.

KONYA AKP İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Son olarak AK parti İl Binasında İl Başkanı Ahmet Sorgun’u ziyaret eden Federasyon yönetimi Başkanlık İl Binasında bulunan Milletvekili Hüseyin Üzülmeze de sorunlar ile ilgili bir dosya takdim ederek Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. AK parti Milletvekili Hüseyin Üzülmez “ Hükümetimiz ve teşkilat olarak parti ayrımcılığı yapmıyoruz Bozkır İlimizin önemli ilçelerinden olup sorunları hep birlikte çözeceğiz” dedi. 26 Ağustosta Konya Meram Dutlukırı’nda yapılması plânlanan “ toy” (şenlik) için Kültür Bakanlığının desteğini alınması konusunda çalışacağını belirterek “ Biz herkesi kucaklıyoruz muhakkak sorunların üstüne gidilecektir”
Ziyarette hazır bulunan Sorkun Beldesi Belediye Başkanı Abdurrahman Keşir kendi beldesinin sorunlarına değinerek; Bozkır’a gösterilen ilginin aynı zamanda beldelere de yansıyacağının altını çizerek Bozkır ile ilgili bu bağlamda Sorkun Beldesi başta olmak üzere diğer beldelerin sorunlarına da parti olarak önemle yaklaşılmasının ve çözülmesinin şart olduğunu kaydetti.
AK parti İl başkanı Ahmet Sorgun ise Bozkır Dernekleri Federasyonu Burhan Yılmaz’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederek “ Bozkır ilçemizin tüm sorunlarının teşkilat olarak elimizden gelen cabaları gösterip, ilk olarak ta İlçemize Kaymakamı atayıp, göreve başlatılması konusunu açıklığa kavuşturacağız” dedi.
AK parti ziyaretine Konya Bozkırlılar Vakfı Başkanı Hasan Ali ÜNLÜ’de katılmış ve Başkan Sorgun’a yeni seçildiği görevinde başarılar dilemiştir.
Bozkır Federasyonun’dan Çat Dernek Başkanı Abdülkadir Seyrek, Sorkun Dernek Başkanı Hüseyin Çetin, Akkise Dernek Başkanı Vehbi Özalp’te ziyarete katılanlar arasındaydı.

Tahir Bozkır
Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonu
Basın ve ARGE Sorumlusu