KONYA-Federasyon Başkanı Burhan YILMAZ, Başkan Yardımcısı Abdulkadir SEYREK, Muhasip Hüseyin ÇETİN ve Federasyon Temsilcileri Süleyman EGE ve Necati YILMAZ ile birlikte 15.02.2012 tarihinde Bozkır Belediye Başkanı Mustafa UYAR, Çağlayan Belediye Başkanı Ziya KARA, Sorkun Belediye Başkanı Abdurrahman KEŞİR ve Dere Belediye Başkanı Mustafa ŞAHİN’i makamlarında ziyaret ettiler. Başkanlarla Bozkır ve çevresinin öncelikli sorunları tartışılmış, sonucu da her kademede birlikte Bozkır ve Çevresi için el ele yürümeye karar vermişlerdir.
Ayrıca Çağlayan Dernek Başkanımızın organize ettiği, Çağlayan İlköğretim Okulu ziyareti gerçekleştirilmiştir. Burada başarılı öğrencilere hediyeler takdim edilmiş, ayrıca başarılı olup maddi imkânı kısıtlı olan öğrencilere kitap ve maddi yardımlarda bulunulmuştur.
Çağlayan İlköğretim Okulunu ziyarette Okul Müdürü ve Öğretmenlerle okulun sorunları hakkında görüş alış verişinde bulunulmuştur. Burada öğretmenler okulun başlıca sorununun branş öğretmeni eksiğinin olduğunu vurgulamışlardır. Okulu 2010-2011 öğretim yılındaki başarıyı yakalayabilmesi için acilen Fen Bilgisi ve İngilizce öğretmenine ihtiyaçlarının olduğunu, ancak öğretmen atamalarını yapılmadığını, İmkânları doğrultusunda bu açığı kapatmaya çalıştıklarını bildirmişlerdir. Eğer Çağlaya İlköğretim Okulunda çalışmak isteyen olursa, dört yıllık fakülte mezunları başvuru yaparlarsa, sözleşmeli öğretmen olarak çalıştırabileceklerini, gelecek öğretmen adaylarına barınma konusunda yardımcı olacaklarını ifade etmişlerdir.

Süleyman EGE
Boz-Der-Fed Yönetim Kurulu Üyesi