Konya’da faaliyetlerini yürüten Bozkır ve Çevresi Dernekler Federasyonu yönetimi bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.  Heyette; Bozkır ve Çevresi Dernekler Federasyon Başkanı Burhan YILMAZ, Çağlayan Dernek Başkanı Abdulkadir SEYREK, Sorkun Dernek Başkanı Hüseyin ÇETİN, Dere Dernek Sekreteri Süleyman EGE hazır bulundu. Geçtiğimiz hafta içerisinde 23.11.2016 Çarşamba günü Karayolları Genel Müdür Yardımcılığına atanan aslen Bozkır İlçemiz Dere Mahallesinden İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet TUTAŞ ziyaret edildi.

Mehmet TUTAŞ’ı yeni görevinden dolayı tebrik eden Federasyon temsilcileri Bozkır ve çevresindeki Karayolları Genel Müdürlüğü yatırımları hakkında bilgi aldı. Karşılıklı görüş alışverişlerinden sonra, Bozkır’ı yakından ilgilendiren Karayolları Genel Müdürlüğü projeleri ile yakından ilgili olduğu anlaşılan hemşerimize başarılar dilenerek “Yörenin Sivil Toplum Örgütleri” olarak her zaman yanında olunduğu vurgulanarak genel müdür yardımcımıza yeni görevinde başarılar dilendi.


Federasyon heyeti daha sonra 25.11.2016 Cuma günü Bozkır Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevine atatan, aslen Sorkun Mahalle nüfusuna kayıtlı Prof. Dr. Osman TUGAY’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyaret sırasında Meslek Yüksek Okulunun sorunları, öğrencilerin sorunları, okulun geleceği ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Bozkır Kaymakamı Mustafa DEMİR’de makamında ziyaret edilerek Federasyon çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bozkır Kaymakamı Mustafa DEMİR’de göreve geldiğinden itibaren Bozkır ve Bozkır’lıların sorunlarına yakından ilgilendiğini, özellikle Bozkır’da öğrenim gören Yüksekokul öğrencileri ve ortaöğrenim öğrencilerinin barınma ve yurt sorunlarının giderilmesi yönünde kamu ve STK temsilcileri ile tam bir uyum içerisinde çalışıldığı, bu konuda bayağı mesafe kat edildiğini.

Bozkır Kaymakamlığı, Bozkır Belediyesi ve Bozkır halkı ile el ele verdiklerini ve Bozkırımızın birçok sorununu giderdiklerini anlattı. Ayrıca Bozkırımzın tanıtılmaısnda önemli bir yere sahip olan Federasyonun ve Derneklerin çok önemli bir yere sahip olduğunu, daha önce bu kadar derneğe sahip bir yere rastlamadığını, İstanbul ve Konya Derneklerinin aktif çalışmalarından memnun olduğunu, Bozkırlılar Vakfının, BİMDER’in ve Bozkır ve Çevresi Dernekler Federasyonu Derneklerinin öne çıktığını bundan da memnun olduğunu dile getirdi.

BOZ-ÇEV-DER-FED. ÇAĞLAYAN DERNEK DERE DERNEK SORKUN DERNEK     ��:���h�

https://www.facebook.com/notes/s%C3%BCleyman-ege/bozkir-dernekler-federasyonundan-ziyaretler/10153934777357064

Hazırlayan:Süleyman Ege-Dereköy Derneği Sekreteri