Derneğimizin En Küçük ZiyaretçileriDerneğimizin kış mevsiminde  her ayın son pazar günü yaptığı aylık ”Söyleşi” toplantıları devam etmektedir.

31 Mart 2013 Pazar günü Dernek Merkezimizdeki toplantı bir hayli renkli geçti.

Dernek Başkanımız Hüseyin Çetin’in küçük ikiz torunları bu toplantımıza annesiyle birlikte katılarak dernek üyelerimize süpriz yapmışlardır.

En küçük misafirlerimiz ile en yaşlı konuklarımız ve üyelerimiz bir araya geldi.Bu durum bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Derneğimizin Küçük Ziyaretçileri

Dernekler, yaşlı insanların kurduğu ve bir süre sonra ilgisizlikten kapanan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) olmamalıdır.Sorunlarımızın büyükten küçüğe hep bir araya gelerek çözülebileceğine inanmalıyız.Gelenek ve göreneklerimizi gelecek kuşaklara aktarabilmemiz de dernekler büyük rol oynarlar.

Sorkunlu olarak, sağda solda dağınık bir şekilde kahvehanelerde veya esnaf yanlarında vakit geçirmeyelim.Derneğimizi açalım.Çayımızı kahvemizi kendimiz yapalım.Bir birimize ikram edelim.Gazetemizi,dergimizi,kitaplarımızı okuyalım.Oyun oynamak isteyenler oyun oynasınlar.Tv video izleyenler istediklerini izlesinler.Hasret gidersinler. Söyleşsinler. Yeni arkadaşlıklar, dostluklar oluştursunlar. Fena mı olur?

Tüm Sorkunlu hemşehrilerim, üye olsunlar veya olmasınlar,derneğimiz etkinliklerine katılabilirler. Bizim amacımız suyun iki yakasındaki insanlar arasında gönül köprüleri kurmak. Gönüldeş olmak.

SorkunDer Toplantı Salonu

Farklılıklarımızı değil, birlikteliklerimizi ortak payda yapmak istiyoruz.Bu işte gönüllü çalışanlar olarak kişisel çıkarlarımız söz konusu olamaz. Bu tür konuşmalara da akli selim hemşehrilerimiz itibar etmezler; diye düşünüyoruz.

Birbirimizin farkında olalım. Alaca  karanlıkta, uzaklarda ne olduğu belirsiz karaltılar gibi durmayalım. Gün ışıdıkça yüzleri gülen gönüldeş insanlar olarak birbirimize sarılalım. Ortak sorunlarımızı çözelim.Haklarımızı hep birlikte koruyalım.

Dernek yöneticileri olarak: Derneğin yaşaması için ne gerekiyorsa gece gündüz, mesai tatil demeden elimizden geldiğince çalışıyoruz.Hiç bir kişisel menfaat gözetmeden. Gerekli özeni,gayreti gösteriyoruz.

Yeter ki:

Sorkunlunun da derneği yaşasın. Siz de derneğinize gelin birbirinize selam verin. Medeni bir insan için çok mu zor; selam vermek ?

Herkese selam.

Sağlıklı ve mutlu kalın.

Hazırlayan: Hüseyin Çetin,SorkunDer Başkanı