Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı

Kirli Savaş

Son günlerde ülkemiz son derecede kötü çirkin bir savaşı yaşamaktadır.

Halkımız bir kurtarıcıyı mı beklemektedir. Asıl kurtarıcının, milletin kendisi olduğunun farkında değil mi?

Bu vatan topraklarında yaşayan herkesin yurttaşlık ortak paydasında buluşması gerekir.

Gidilecek başka bir TÜRKİYE yok. Uluslararası bir fitnenin esiri olmuş bir kesim vatanına ihanet edip milletimize acılar yaşatmaktadır.

Ey akil insanlar ortaya çıkın birlik olun halkımıza doğru yolu gösterin. Aklınızı yüreğinizi ortaya koyun. Bu vebal sizin de boynunuzadır. Türkiye, en güzel vatan gemisidir. Batarsa hepimiz batarız.

Siyasiler, günlük siyasetlerinizi bir kenara bırakın, gün birlik günüdür. Değilse tarih sizi affetmez. Çanakkale ve kurtuluş savaşlarını bir hatırlarsanız; ne yapacağınız aklınıza gelir belki.

Başta devlet büyüklerimiz olmak üzere toplumu oluşturan insanları, ayrıştıran ötekileştiren söylemlerden özenle sakınalım. Halkı samimiyetle birleştiren kucaklayan davranışlar sergileyelim. Değilse toplum aşırı gerilmeye başladı. Bu vatanın yurttaşları birbirlerine tahammülsüzleşmeye başladı. Her an çatışma durumuna başladı. Bu da halkın arasına fitne ve fesat sokan şer güçlerin ve emperyalizmin işine yarar.

Çevremizdeki ülkelere bir bakın. Özellikle geri kalmış, çoğunluğu İslam ülkelerinin halkları birbirlerini mahvetmektedirler.

Şer güçler tarafından geliştirilen olaylar, Türkiye’nin de çevremizdeki devletlere benzetilmeye çalışılmaktadır;

Türkiye bulunduğu yer itibari ile jeopolitik öneme sahip olmasından dolayı; devletimizin daha tutarlı politikalar izlemesini gerektiriyor.

Devlet büyüklerimiz, akil insanlarımız ne olur akli selim davranın. Ülkemizi, hızla kirli bir savaşın içine çekmek isteyenlere izin vermeyin ki; bu millet her zaman sizin yanınızda olur. . .

Konya,08/09/2015

Hüseyin Çetin-SorkunDer Başkanı