Bozkır


Değerli Hemşehrilerim,
Bozkır deyince ne anlaşılıyor?Bozkır Merkez anlaşılmıyor herhalde.İlçenin coğrafi sınırlarını kapsıyor.Buda oldukça geniş bir alan.Gurbette nerelisin dediklerinde; Hemen Bozkırlıyım deriz. T.C. kimliğimizde de yazar.
Kayıtlarını sonradan başka yerlere götürseler de.

Bozkırlı,Ülkemizin savunulmasında, korunmasında diğer dış görevlerde her kademede, Birinci dünya Savaşında Çanakkale’de,Kurtuluş savaşında,Kore Savaşında olduğu gibi birçok görev almışlardır.Canı pahasına yaptıkları mücadelelerle ülkemizin,Bozkır’ımızın gururu olmuşlardır.Halen sürmekte olan terör olaylarında da şehitlerimiz olmaktadır.

Ülkesini milletini seven bu şehitlerimiz için; yaşayan bizlerin de onlara minnet borcumuz bulunmaktadır.

Bozkır Belediye Başkanlığının ve Derneğimizin de üyesi bulunduğu Bozkır ve Çevresi Dernekleri Federasyonunun öncülüğünü yaptığı Bozkır’a ”BOZKIR ŞEHİTLİK ANITI” yapılacaktır.Burada her şehitimiz temsili olarak yer alacaktır.

Çanakale Savaşında Bozkır, ilçe seviyesinde Türkiyemizin en çok şehit veren ilçesidir.Şu ana kadar belirlenen 768 şehidimiz olmuş.

Yer alımı için paraya ihtiyaçları bulunmaktadır.Şehitlerimize saygı olarak,herkesin karınca kaderince özellikle SorkunDer üyelerimizden ve tüm Bozkırlılardan yardım yapmalarını bekliyoruz.

Banka Hesap Numarası:Şehitlik Yeri Alımı için:
T.C. Ziraat Bankası Bozkır Şubesi Nu: TR 61 000 1000 173 343 752 885 005

Hüseyin Çetin,Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı