SorkunDer Başkanı Hasta Ziyaretinde.

SorkunDer Başkanı Hüseyin Çetin, Selçuk Tıp Fakültesinde yatmakta olan Sorkunlu hastamız Ahmet Ertekin’i 3 Mart 2013 pazar günü ziyaret etti.Hastalarımıza acil şifalar diledi.

Sağlık gibi hastalık da insanlar içindir. Hemen her yaşta, insanlar hastalanabilirler. Hastalık, üzüntü ve sıkıntı kaynağıdır. Bu durumda insan, yakınlarını ve dostlarını yanında görmek, onların tatlı sözleri ve yardımları ile teselli bulmak ister.
İnsani görevlerden biri de: Hasta ziyaretinin hem hasta hem de ziyaret eden açısından büyük yararları vardır. Hasta ziyareti ile kişiye karşı bir görev yerine getirilmiş, hastaya moral verilmiş, hastanın gönlü alınmış, acıları paylaşılmış ve hafifletilmiş, hasta yalnızlık ve kimsesizlik duygusundan kurtarılmış, ona yaşama sevinci verilmiş, sosyal ilişkiler ve dostluklar geliştirilmiş olur.

İnsan hastalanabilir özellikte yaratılmıştır. Hasta insanın maddi ve manevi anlamda tedavi edilmesi insani bir görevdir. Hastanın ziyaret edilmesi de dini bakımdan tanrı tarafından bir ödül kazanılmasına kazanılmasına vesile olur.

Kurallarına uyularak yapılan hasta ziyareti hastaya moral verir, iyileşmesine katkı sağlar, dostlukları pekiştirir ve ziyaret edene sevap kazandırır.

Herkese selam.
Sağlıklı ve mutlu kalın.

Hüseyin Çetin,Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanış Derneği Başkanı