Veli Akgül/Sorkun Mahalle Muhtarı ve Adayı

Bozkır Sorkun Mahallesi Muhtarımız Veli Akgül’den,  Şuan da Sorkun Mahallesinde muhtarlık görevini yürüten Akgül’ yaklaşan yerel seçimlerde tekrardan aday olduğunu belirterek yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlere yer verdi.

Bozkır Sorkun Mahalle Muhtarı Veli Akgül yapmış olduğu basın açıklamasında “2014 de göreve geldik, geldikten sonra ilk işimiz Bozkır Sorkun mahallesine hizmete başlamakla oldu. İlk görevimiz Kızılçal mahallesi ile Tuzla mahallesi arasındaki yolun kilitli taşa kavuşturduk. Ardından yine aynı istinat duvarının Kızılçal Mahallesine yapılmasını sağladık. Gençlerimiz için uzun uğraş ve çalışmalar sonucu halı sahamızı mahallemize kavuşturduk. Ve devamında oturma banklarını  ve çöp koyteynerlerini eşit miktarda mahallelerimizdeki uygun yerlere yaptırdık. Ve bununla birlikte çocuk parklarımızı mahallelere yaptırdık. Bozkır Sorkun arasındaki yolu asfalt ve kaplama çalışmaları yapıldı. Mahalle arası ve sokak arası yollarımıza kilitli yol çalışması yapıldı ve yapılmaya devam etmektedir. Mahallemizin eskiyen enerji nakil hatları komple yenileme çalışmalarımız devam etmekte. İsalı mahallemize asfalt çalışması yapıldı. Ve yine uzun uğraşmalarımız sonucu cenaze aracımızı mahallemizin hizmetinde kalmasını sağladık. Yaylalarımızın parsel satışlarını sağladık.

Sokun
Saygıdeğer Sorkun mahallesi halkı, daha mahallemize yapılacak çok hizmet var. Başladığımız bu yolda 5 yıl daha Sorkun Mahallesine hizmet etmeye talibim, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ve bu hizmet için sizden desteklerinizi bekliyorum.

Yeni dönem proje ve çalışma planlarımız şöyledir :

- Yayla yollarının asfalt çalışmasının yapılması
-Keklicek yaylasına su getireceğiz
-Aşağı sorkun yaylasına elektrik su getireceğiz
- İsalı yaylasına elektrik getireceğiz
- Kızılçal Bağlar yolunu asfalt yapacağız
- Kızılçal Sugözü ve Hıdırbal yolunu kilitli taş yaptıracağız
- Orta mahalle ara yollarına kilitli taş yaptıracağız
- Aşağı Sorkun mahallesini iki yolunun asfalt yaptırılmasını sağlayacağız
- Toplar mahallesini Karacahisar Mahallesine bağlayan yolu (Ayrım yol) düzenleme çalışmasını yapacağız
- İsalı mahallesinin kalan yollarının kilitli taş yaptıracağız
-Kozlu mahallesi yolunu yaptıracağız.” dedi.

Alıntı: https://www.siristat.com/2018/12/sorkun-mahalle-muhtar-veli-akgulun-basn.html

Halkımızın, Muhtar adaylarının vaatlerini takip etmelerini dileriz.
Hazırlayan: Hüseyin Çetin/SorkunDer Başkanı