SorkunDer, Söyleşi Toplantısı

Aylık Söyleşi Toplantısı,27.03.2016

Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği (SorkunDer) her ayın son pazar günü yaptığı ”Söyleşi Toplantıları”na hemşehrilerimizin ilgisi her geçen gün artmaktadır.
Eski Belediye Başkanı Abdurahman Keşir, Emekli Albay Mehmet Akgül’de katıldılar. Çok verimli bir toplantı oldu.

Abdurahman Keşir, köyümüzün kuruluşundan 1400 lü yıllardan (1482) bugüne kadar geçirdiği evreleri, idare yapısı, coğrafi sınırlarındaki komşu ilçe ve köylerle olan mücadelelerini bazen dramatik, bazen esprili bir dille anlattı.

En sıkıntılı konuların: Yayla otlakları ve sınırları, Dipsiz Göl çevresindeki yapılaşmalar,Sarıot Gölünün sulama veya enerji amaçlı baraj yapılması konuları olduğunu belirtti. Kendi döneminde yapılan işler hakkında bilgileri hemşehrilerimizle paylaştı.

Dernek üyemiz Ahmet Kıllıbaş’da köylülerin yaşamlarına ait anılarını anlattı.

Emekli Albay Mehmet Akgül’de kuru pasta alıp gelmiş; sağ olsun. Dernek Başkan yardımcımız Mehmet Başaran’da arkadaşlara güzel bir çay yapmış.Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Musa Keşir’de servisleri yaptı. Hep birlikte hemşehriler olarak çaylı pastalı hoş bir sohbet yaptık. Anılarımızı paylaştık.

Biz de dernek olarak yapabildiğimiz kadarı ile Türkiye’nin ve Dünya’nın değişik yerlerine yerleşmiş hemşehrilerimizi SorkunDer şemsiyesi altında buluşturmak. Yeter ki hemşehrilerimiz, biz gönüllü çalışanlara ilgi gösterip yardımcı olsunlar.

Hemşehrilerimizin güzel tepkileri, gönüllü çalışma şevkimizi artırıyor.


Sağlıklı ve mutlu kalın.


Hazırlayan:Hüseyin Çetin-Sorkun Kasabası Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı(SorkunDer)