KOSKİ

TEŞEKKÜRLER KOSKİ
Yıllardır özlemini çektiğimiz Han Pınarı Grup İçme Suyu Hattından Sorkun Köyümüze/Mahallemize Eylül/2020 ayının başından itibaren kaliteli içme suyu verilmeye başlanmıştır.
Bundan böyle sulu köyde susuzluk çekmeyeceğiz. Salgın hastalık korkusu yaşamayacağız. Sulu köye hazır su taşımayacağız; artık. Keyifle suyumuzu yudumlayacağız. Pırıl pırıl tavşan kanı çayımızı demleyeceğiz. Çamaşır makinaları, güneş enerjileri gibi cihazlar çamurlu sularla arzalanmayacak.
Yıllar süren kaliteli içme suyu mücadelesi sonuç verdi. Kırk/elli yıllık su hasreti bitti. “Su akar, sorkunlu bakar.” sözü de artık tarih oldu.
Sorkun topraklarından çıkan kaynaklar Çarşamba Çayını oluşturmaktadır.
Böyle bol su havzası olan Sorkun’ un su sıkıntısı çekmesi suyun iyi idare edilemediği anlamına gelir.
SorkunDer, Sorkun’un içme suyu sorunu devamlı gündemde tutarak; Sorkun’dan geçen ve tek Sorkun’a verilemeyen Han Pınarı suyundan alınmasında kamuoyu oluşturmuştur.
SorkunDer Yönetimi, yerel yöneticilerle bir çok istişarelerde bulunmuştur. Ve bunun karşılığı olan kaliteli içme suyu köyümüze/mallemize de verilmiştir.
Sorkun’un kaliteli içme suyuna kavuşmasında emeği geçen; Koski Genel Müdürü Ahmet Demir Bey’e, Genel Sekreteri Sinan Bey’e, Koski’ nin yaz kış, camur çap demeden özveriyle çalışan emekçi kardeşlerimize, Sorkun’un önceki dönem Muhtarı Veli Akgül’e ve halefi Hasan Gökseki’ye, Köylümüz, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü Saha Bakım Şefi Kemal Koçak’a, Köylümüz Hasan Kavuş’a ve de Sorkun Kasabası Kalkınma Ve Dayanışma Derneği Yönetimi adına Dernek Başkanı Hüseyin Çetin’e canı gönülden teşekkür ederiz.
Su insanların geleceği olduğu unutulmamalı sahip olduğumuz kaynaklar hepimizindir.
Suyumuzu kirleteterek israf etmeyelim.
Hazırlayan:
Hüseyin Çetin, SorkunDer Başkanı