SorkunDer Başkanı


YENİ YILIN MUHASEBESİ
İnsan yaşadığı sürece yeni yıllar hep olagelmiştir. Hayatta kalanlar için de bu süreç devam edecektir; evrende dünya yok olana kadar.
Hayat dediğimiz yaşam sürecinde insanların ömrünü nasıl geçirdiği önemlidir. İyi işler yapıp kendine ve insanlığa faydalı olanlar bir ayrı değerlendirilir. Nefsine uyup kendine iyilik yaparmış gibi olup kendine en büyük kötülüğü yapıp; başkalarına bir iyilik yapamayanlar bir başka değerlendirilir.
Her yeni yılda yaşam muhasebemizi iyi yaparak gelecek yıllarımıza iyi sonuçlarımızla ümitle bakalım.
Dünyamız birkaç yıldır ekonomik bunalımlar geçirmekte ve sonucunda siyasi etkileşimlerle kaynıyor. Özellikle gelişmiş ülkeler ekonomik, geri kalmış ülkelerde siyasi krizler yaşamaktadır. Birçok ülke, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini kendilerine örnek seçmişlerdir. Bundan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak da bu krizlerden en az hasarla kurtularak da bir zamanlar bize hasta adam diyenlere; gıpta edilecek bir örnek olduk.
Türk Milleti, birlik ve beraberliğini koruduğu sürece dünya durdukça sonsuza dek yaşayacaktır.
Bozkırlı ve Sorkunlular, Cumhuriyet öncesi ve sonrası milli mücadelenin içinde yer almıştır. Devletimizin her kademede verdiği görevleri onurlu bir şekilde yapmıştır ve gelecekte de yapacaktır; bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Sorkunlu birlikteliğini ve gücünü artırmak için yeni bir sivil toplum (STK) kuruluşu olan Sorkun Kasabası Kalkınma Dayanışma Derneğini kurmuştur. Amaç olarak: Kasabamızı kalkındırmayı ve hemşehrilerimizin dayanışmasını artırarak ülkemize değerler katmak istiyoruz. Değerli üyelerimizin SorkunDer yönetimine desteklerini artan bir hevesle ve katkılarla devam ettirmelerini istiyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2012 yılının insanlarımıza ve ülkemize bolluk bereket getirmesini,herkesin ailesiyle,sevdikleriyle ve dostlarıyla güzel bir hayat sürmeleri dileğiyle;
yeni yıllarını kutluyorum.
Hüseyin Çetin
Sorkun Kasabası Kalkınma Dayanışma Derneği Başkanı